Pozycja 183, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

ŁOBODOWSKI Józef - Mare Nostrum. Greenpoint, Brooklyn, N. Y. 1986. Polander Press. 4,s.53, 6 barwnych linorytów Tomasza Burasiewicza, własnoręcznie tłoczonych i kolorowanych, ozdobniki, opr.: skóra safianowa w kolorze oliwkowym, sygn. naklejk±: Władysław Zaj±c Cracow, na okładce naklejona odbitka jednego z linorytów, złocona tytulatura.
Bardzo ładny egzemplarz. Bibliofilskie wydanie poezji J. Łobodowskiego. Ukazało się z inicjatywy Z. M. Legutki jako pierwsza pozycja oficyny Polander Press. Oprac. graficzne Bartek Małysa. Tekst złożył czcionk± Caslon Bold 10 pt i ręcznie odbił na papierze czerpanym Rives Lightweight Mirosław Kiełkucki. Nakład 150 num. egz. Ten nr 47, sygn. przez autora i wydawcę. Linoryty sygn. . przez artystę.
J. Łobodowski (1909-1988), poeta, autor liryki wizyjnej, proroczej, prozaik, publicysta, tłumacz. Zyskał przydomek „Ostatni romantyk”. Brał udział w kampanii wrze¶niowej, od 1941 r. przebywał na emigracji w Hiszpanii.
Cena: 700