Pozycja 181, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

LORENTOWICZ Jan - Polska pie¶ń miłosna. Antologia. Wybrał i wstępem opatrzył. .. Z 12 reprodukcyami obrazów artystów polskich. W‑wa-Lublin-ŁódĽ [1913]. Gebthner i Wolff. 8,s.XI,479, [1], 12 ilustracji, okł.oryg.;luksusowa oprawa psk. współczesna, sygn. naklejk±: Piękne Ksi±żki Warszawa; narożniki i grzbiet z br±zowej skóry, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie, karton marmoryzowany.
Pieczęcie i obca dedykacja, poza tym ładny egzemplarz. Wiersze najwybitniejszych poetów polskich, ozdobione ilustracjami: Grottgera, Matejki, W. Kossaka, Malczewskiego, Brandta, Siemiradzkiego i in.