Pozycja 172, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

Malczewski Antoni - Marya. Powieść ukraińska przez ... Z 8 fotografiami podług rysunku E. M. Andriollego. Wyd. 3. Warszawa 1883 Nakł. Gebethnera i Wolffa. Drukował W. Drugulin w Lipsku. folio, s. 63, 8 ilustr., ozdobna, kolorowa karta tytuł., opr. sk. bogato zdobiona, tłoczona, nie sygn.: skóra brązowa, złocone roślinne zdobienia na opr., tytuł w ozdobnym czarnym obramieniu, grzbiet sześciopolowy, złocone brzegi kart, wyklejki ozdobne ze złotymi marginesami, tekst i ilustr., obramowane czerwoną liniową bordiurą, niewielkie zabrudzenia, na marginesie 1 ilustr. plamka, nieznacznie poluzowany grzbiet. Piękny egzemplarz, przykład introligatorskiego mistrzostwa.
Cena: 3000