Pozycja 17, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

BOCCACCIO Giovanni, Berezowska Maja - Dekameron. Pełne wydanie stu opowieści. Przeł. z włoskiego, komentarzami i posłowiem opatrzył Edward Boyé. Wstęp Kornel Makuszyński. Ilustracje Maja Berezowska. W‑wa 1930. Nakł. Bibl. Arcydzieł Literatury. 4,s.XXXII, [1],745, [1], ilustracje na tablicach, opr.sk. współczesna, sygn. naklejką: Kurtiak i Ley Wydawnictwo Artystyczne: skóra brązowa, grzbiet 5ciopolowy, złocone napisy i zdobienia na okładce i grzbiecie, na okładkach tłoczone ozdobne bordiury. Boczne brzegi kart z namalowaną sceną erotyczną. Kart. futerał.
Bardzo ładny egzemplarz w ekskluzywnej oprawie. Główne dzieło Boccaccia: zbiór 100 nowel, które w ciągu 10 dni opowiada 10 florenckich arystokratów przebywających w okolicach Florencji, gdzie schronili się przed zarazą w 1348 r. Lekka, swobodna tematyka opowiadań czerpana z ustnego przekazu i źródeł pisanych. Urody książce dodają ładne, erotyczne ilustracje Maji Barezowskiej.
Cena: 2500