Pozycja 168, dział Z KSIĘGOZBIORU JERZEGO FICOWSKIEGO

WÓJCICKI Kazimierz Władysław - Stare gawędy i obrazy. T. IV [ostatni]. W‑wa 1840. G. Sennewald. Druk. M. Chmielewskiego. 16d, s.346, [4], 1 litografia, opr.pł.
Oprawa lekko odbarwiona. Tre¶ć: Łowiec, gawęda z XVI wieku. Warszawa, obraz od r.1339. Znakomitsze figury w starożytnym teatrze w Polsce, obraz historyczny. O Cyganach, gawęda pana Gawła z panem Bartłomiejem z r. 1782. Wysoki zamek, obraz z r. 1594 - z kroniki m. Lwowa. Policzek panieński, gawęda mojej prababki. Widzenie, gawęda z końca VIII w. Sierota, obrazek z piesni ludu. Powietrze, obraz. Stary Zamek. Rycina przedstawia widok Warszawy za Zygmunta 3go.
Cena: 250