Pozycja 146, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

KREMER Józef - Podróż do Włoch. T.1 - 5 (6 wol. ). Z drzeworytami. Wydanie Adama Zawadzkiego. Wilno 1859-1864. J. Zawadzki. 8,s.578,526,592,607,440, VIII,449-874 (brak s.441-448), liczne drze­woryty w tekście i całostronicowe, skł. chromolitografia, skł. mapa ruin starożytnego Rzymu, w t.1 i 2 zachowane okładki oryg. psk. oprawa luksusowa współczesna: narożniki i 6ciopolowe grzbiety z brązowej skóry, złocone zdobienia i napisy, czerwone szyldziki z tytulaturą, niebieskie z oznaczeniem tomu, brzegi kart barwione, karton marmoryzowany, sygn. naklejką Piękne Książki Warszawa.
Niewielkie zabrązowienia kart i ślady po zalaniu, nieaktualne pieczęcie. Ładny egzemplarz. 1 wydanie. Pokłosie podróży autora do Włoch, odbytej w latach 1852 - 1855, z opisem najsłynniejszych zabytków Wenecji, Padwy, Werony, Mediolanu, Genui, Florencji, Neapolu, Pompejów i Rzymu. Opisy najważniejszych pomników architektury, malarstwa i rzeźby, z historią ich powstania i historią sztuki włoskiej od czasów starożytnych. Dzieło ozdobione licznymi rycinami. W ostatnim tomie spisy ilustracji, artystów i przedmiotów. W t.3 karta ze spisem dzieł wydanych w 1861 r. u Józefa Zawadzkiego w Wilnie. Rzadkie w komplecie.
J. Kremer (1806-1875), pol. historyk sztuki, filozof, estetyk, prekursor psychologii.
Cena: 2000