Pozycja 141, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

KRASICKI Ignacy - Dzieła wybrane. T.1-2. Oprac. Zbigniew Goliński. W‑wa 1989. PIW. 16d, s.837, [2],815, [1], opr.: skóra brązowa, grzbiety 5ciopolowe, czerwone szyldziki, złocone napisy, zdobienia na grzbietach i bordiura na okładkach, brzegi kart barwione na czerwono, sygn. naklejką Piękne Książki Warszawa.
Bardzo ładny egzemplarz. Treść: I: Myszeis, Monachomachia, Antymonachomachia, Wojna Chocimska, Pieśni Ossjana, Wiersze różne, Wiersze z prozą, Bajki i przypowieści, Bajki nowe, Komentarz. II: Satyry, Listy, Wiersze przełożone z różnych autorów, Listy o ogrodach, Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki, Pan Podstoli cz.1, Powieści wschodnie, Prawdziwa powieść o kamienicy narożnej w Kukorowcach, Komentarz. Indeksy zestawiła Ewa Maciak.