Pozycja 130, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

KRASZEWSKI Józef Ignacy - Polska w czasie trzech rozbiorów 1772-1799. Studya do historyi ducha i obyczaju. Przedmowa Szymon Askenazy. T.1-3. W‑wa 1902-1903. Gebethner i Wolff. 8,s.XVI,424, [1],414, [1],563, [1], 292 ilustracje w tekście, kolorowa mapa: Polska za Stanisława Augusta, oprawa psk.: t.1 z epoki, t.2 i 3 opr. psk. współczesna dostosowana do oprawy z epoki; grzbiety i narożniki z brązowej skóry, złocone zdobienia i napisy na grzbietach oraz monogram W. K.;karton zdobiony w formie roślinnej.
W t.2 minimalny ślad zalania przy grzbiecie. Rzadkie w tak dobrym stanie. Studia od ostatnich dziesięcioleci Rzeczypospolitej szlacheckiej, oparte na [autor: ] „materiałach źródłowych, pamiętnikach, dziennikach, diariuszach, korespondencji króla, Szczęsnego Potockiego, niewydanych pamiętnikach, druczkach okolicznościowych, wierszach ulotnych, które nigdy drukowanymi nie były”. Ryciny do dzieła zebrał Aleksander Kraushar.
Cena: 2800