Pozycja 120, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

KOSMORAMA Europy [T. III] zawierajca history± Turcyi. Cz. 1-2. Rok ósmy i dziewi±ty Magazynu Powszechnego. W‑wa 1841 - 42, 1843 - 44. J. Glücksberg. 8,s.183, [1], 184-428, [3], 54 staloryty + kolor. mapa Państwa Tureckiego, opr.sk. współczesna, skóra bordowa, złocone napisy i zdobienia, brzegi kart barwione.
Mapa z małym ubytkiem podkl. na złożeniu, na kilku rycinach ¶lady zalania. Kolejno¶ć ilustracji przestawiona przy oprawie. Opisana historia i dokonania Turcji, dzieje Ottomanów, położenie i zabytki Konstantynopola.
Rzadkie z kompletem rycin.
T. I Kosmoramy zawierał Szwajcarię, t. II Tyrol. Red.: Antoni B. Chlebowicz. Kosmorama Europy była dodatkiem współwyd. z Magazynem Powszechnym, dziennikiem użytecznych wiadomo¶ci.
Cena: 4000