Pozycja 103, dział WYDAWNICTWA XIX - XXI WIEKU

Le JARDIN des Plantes. Descriptions complète, historique et pittoresque du Muséum d'Histoire Naturele, de la ménagerie, des serres, des galeries de minéralogie et d'anatomie,. .. par MM. P[ierre] Bernard, L[ouis] Couailhac, [Paul] Gervais et Emm[anuel] Lemaout, et une societe de savants attaches au Museum d'Histoire Naturelle. T.1-2. Paris 1842 - 43. L. Curmer. 4,s.XXIV,416,664, liczne ryciny w tekście i 183 plansze [w tym 33 barwne]: staloryty, drzeworyty, oprawa psk. niesygn.;5ciopolowe grzbiety z brązowej skóry, złocone zdobienia i napisy, płótno ciemnopopielate pokryte złoconymi arabeskami, brzegi kart złocone.
Płótno oprawy lekko odbarwione z minimalnym (0,5 cm) ubytkiem, na kilku kartach małe ślady zabrązowienia, poza tym bardzo ładny egzemplarz.
1 wydanie. Ogród botaniczny; opis historyczny, malowniczy historii naturalnej, opracowany przez znakomitych przyrodników franc. Dzieło podzielone na 10 tematycznych rozdziałów. Pięknie zilustrowane: rośliny ogrodowe, dzikie, fauna z całego świata, muszle, typy ludzkie, także plany topograficzne ogrodów, fontanny, amfiteatry, również portrety sławnych przyrodników. Ze spisem alfabetycznym opisanych gatunków.
Cena: 3000